Balkono stiklinimo pasirinkimas

Kuo stiklinti balkoną?

Balkonas – nemaža daugiabučio ar namo fasado dalis, kuris gali arba papuošti pastatą arba subjauroti jį. Todėl svarbu tinkamai sutvarkyti (įstiklinti) balkoną. Be to jis turi būti ir funkcionalus.
Stiklinant balkoną vienas iš svarbesnių aspektų – pasirinkti tinkamą montavimo kompaniją. Reikia atkreipti dėmesį į jų darbo patirtį šioje srityje, atliktų darbų kokybę ir klientų atsiliepimus. Atsargiai reikėtų rinktis pavienius montuotojus, siūlančius ypač žemas kainas. Pasidomėkite kokią garantiją ir garantinį aptarnavimą jie suteiks savo sumontuotai konstrukcijai ir kaip tai užtikrins.
Visada galima susimontuoti ir pigesnes ir paprastesnes stiklinimo sistemas, bet ar jos bus kokybiškos ar investicija pasiteisins sunku pasakyti, į šį klausimą sau galėsime atsakyti tik po kurio laiko kai išryškės trūkumai ar privalumai.
Ne mažiau svarbu – pasirinkti tinkamą stiklinimo būdą.
Šiuo metu balkonai stiklinami dviem būdais:
– plastikiniais langais (šilta sistema)
– aliuminio stumdomais langais (šalta sistema).
Naturaliai kyla klausimas kokius langus pasirinkti? Šiame straipsnelyje pabandysime pateikti vienos ir kitos stiklinimo varianto pasirinkimo tikslingumą, privalumus ir trūkumus.
Pirmiausia aptarsime stiklinimą plastikiniais langais. Balkonas tai nešildoma erdvė. Todėl įstiklinus balkoną šilta konstrukcija, balkono langai pradeda rasoti šalčiausiame taške t.y. lango apačioje. Tuomet reikia dažnai praverti langus. PVC langai yra varstomi, jie atsidaro į vidų ir užima praktiškai visą balkono plotį ir tai gana nepatogu. Taip pat jų profilis gana masyvus, kas sumažina atviros erdvės plotą. Stiklinant PVC langais kaina gaunasi mažesnė nei – aliuminio stumdomomis sistemomis, tačiau esant sudėtingesnei balkono konstrukcijai PVC langai gali kainuoti ir brangiau.
Plastikiniai langai geriau nei stumdomi langai sulaiko lauko triukšmą ir šilumą. Todėl dažniausiai tokio tipo langai balkone montuojami kai norima sujungti balkoną su kambariu ir praplėsti gyvenamąją erdvę. Balkonai įstiklinti aliuminio stumdomais langais atrodo estetiškai ir moderniai. Jie pasižymi ilgaamžiškumu, geromis antikorozinėmis bei mechaninėmis savybėmis. Taip pat jie patikimai saugo nuo nepageidaujamo atmosferos poveikio – vėjo, lietaus, sniego, sumažina aplinkos triukšmą, sulaiko dulkes.
Stumdomi langai – patogesni, geriau išnaudojama erdvė, kadangi stumdomi horizontaliai, todėl atidarius neužima balkono erdvės. Pasirinkus tinkamą aliuminio slankiąją sistemą galima atidaryti iki 75% balkono angos. Šios sistemos langai reikalauja minimalios priežiūros, reikalui esant lengvai išsikelia (1 kvm sveria apie 15 kg.). Kainos atžvilgiu stumdomos konstrukcijos langai brangesni nei PVC langai. Tikimes, kad šis straipsnelis jums suteikė pradinės informacijos, kuri padės lengviau apsispręsti kokį balkono stiklinimo būdą pasirinkti.
Sėkmės

Ventiliacija, centriniai dulkių siurbliai, terasos